Loga a vizuální identita

R.png

Reference

Přímé ohlasy klientů na mou práci.

15 písemných doporučení

 
 

Vojtěch Mikulenka

Product Manager, Corinth

 

S Jirkou se znám již delší dobu a sleduji jeho práci. Když jsme se rozhodovali o změně korporátní identity, byl jedním z hlavních kandidátů na tuto zakázku. Nebylo pak pro mne překvapením, že svým profi přístupem a referencemi přesvědčil i ostatní v našem týmu. Během samotné spolupráce nám pak pomohl odhalit řadu nedořešených věcí týkající se brandingu a registrace ochranné známky. Vyžadovalo to sice i velké nasazení na naší straně, ale zpětně to mohu hodnotit jen kladně. Odměnou nám pak byla osobní prezentace jeho návrhu v brněnském Impact Hubu. Když jsme pak následně prezentovali návrh identity dalším našim zaměstnancům, míra přijetí změny byla opravdu vysoká.


Ondřej Tyl

Country Manager ČR, Benefit Plus

Jiřího Chlebuse jsme oslovili ohledně vizuálního doladění našeho nového loga Benefit Plus. Měli jsme konkrétní představu, ale potřebovali jsme někoho, kdo nám dokáže pomoci dotáhout typografii, se kterou jsme nebyli zcela spokojeni. Intuitivně jsme tušili, že není v pořádku. Jiří přesně identifikoval typografické chyby a pomohl nám je odstranit. Díky navrženým úpravám je nyní logo prakticky perfektně využitelné, což už jsme si ověřili v mnoha velikostech na mnoha různých materiálech. Spolupráci s Jiřím můžeme jednoznačně doporučit.


Daniel Rapak

Rapak & Co

Trvalo nám dost dlouho než jsme našli někoho, kdo ihned pochopil náš brand a emoci, kterou jsme chtěli zanechat. Jirka nám dělal redesign loga, úpravu již hotového webu a následně vytvořil celý vizuální systém. Věděl jsem, že to bude dobrá volba již po naši první telefonické konzultaci, kdy mi doslova „mluvil z duše“. Kéž by tento přístup měli všichni ostatní grafičtí desginéři i „markeťáci“ a mohli bychom tak ušetřit spoustu času i peněz. Díky Jirko!


Pavel Urbaczka

Blockchain Legal, Praha

Původně jsme hledali někoho, kdo by jen doplnil naši korporátní identitu o vizuální prvky, které jsme neměli zpracovány. Jirka nás ale přesvědčil o tom, že redesign celé korporátní identity včetně loga nám ve finále přinese vyšší hodnotu. Oceňujeme, že se mu podařilo zachovat původní nádech naší advokátní kanceláře i hodnoty, na kterých staví a zároveň první dojem značky posunout na profesionální úroveň. Jirka vytvořil od grafického návrhu loga, vizitek, prezentací a jiných interních materiálů až po webové stránky a své návrhy nám následně odprezentoval osobně v prostorech naší kanceláře. Spolupráci s Jirkou hodnotíme velmi pozitivně a jednoznačně jej můžeme doporučit.


Ondřej Saida

Designer, Brno

Konzultace Jirkou mi dala nejen cenný názor zkušeného grafika na moje konkrétní projekty, ale i náhled, co zlepšit v budování brandu nebo v komunikaci se zákazníkem. Probrali jsme vše od zadání zakázky, přes koncepci a barevnost až po práci s písmy. V jedné hodině jsem načerpal spoustu zdrojů, kde si doplnit mezery, podcastů, knih, a například i jakých nástrojů při komunikaci s klientem využít.


Radek Hejl

Alensa, Jindřichův Hradec

Při spolupráci s panem Chlebusem jsme se naučili pohlížet na design z úplně jiné perspektivy. Našim původním cílem bylo vytvoření nového loga a případná úprava barev stávajícího webu. Výsledkem byla ovšem nová a pro naše zákazníky velmi logická vizuální identita procházející napříč celým webem, která zřetelně vyjadřuje charakter naší firmy. Před samotným vývojem nám pan Chlebus položit řadu otázek, které vyvolaly uvnitř firmy hodnotné diskuze. Díky nim jsme došli k definici směru, kterým bychom se v komunikaci se zákazníky měli ubírat.


Martin Gottwald

Everyday, Praha

Znám Jiřího osobně několik let. Vážím si ho jako člověka, který udělal své velké rozhodnutí a dokázal si jít za svým cílem. Pilně na sobě pracoval a vlastně to dělá stále. Výsledky jsou více než patrné. Jeho zapál pro to, co dělá, je obrovský. Na každé další práci je vidět posun zase o kousek dál. Má smysl pro detail a umí věci vidět také komplexněji – s určitým nadhledem. Je to precizní a poctivý dříč. To je vzácný mix vlastností a schopností výborného grafického designéra. A tím Jiří bezesporu je.


Miroslav Buček

CaspiaTech, Brno

Když jsem plánoval stavbu domu, 3 měsíce jsem se scházel s architektem, aby nás s ženou poznal a podle nás navrhl dům. Přímo pro nás. Hned první jeho návrh nás nadchl a teď v tom domě 3 roky spokojeně bydlíme. Stejné to bylo s Jiřím. Při našich setkáních se snažil pochopit naši firmu, našeho cílového zákazníka, mne, jako majitele. Měl jsem spoustu protichůdných přání, Jiří dovede směřovat, vysvětlit, usnadnit rozhodování. Po přátelských přípravách přišel návrh a já byl nadšený. Jiřího očividně práce bavila. Profesionální přístup, profesionální výsledek. Nepřeháním, umím být kritický, ale také umím pochválit.


Marie a Petr Rozsypálkovi

MARY Fashion, Hulín

Na Jiřího služby jsme dostali doporučení. Původně jsme hledali jen grafika pro samotné logo, ovšem již při první schůzce nám Jirka dokonale vysvětlil, proč samostatné loga firem netvoří. Popsal nám šíroké spektrum jeho činností a přístup k práci. Z naší první schůzky bylo jasné, že máme čest s opravdovým profesionálem. Jsme přesvědčeni, že peníze investované do nové firemní identity, kterou Jirka bravurně zpracoval, byla jednou z nejlepších investic, jakou jsme do našeho projektu prozatím vložili.


Ivo Pleschinger, ml.

AIGER, Sázava

Dobrý grafik by nikdy neměl zhmotňovat pouze zákazníkovi představy, ale musí mít svou vizi a tu nabídnout. Pro tu vizi být vybrán. Pak se vám otevřou i další dříve nečekané možnosti a výsledný produkt je vždy kvalitnější. Toť má zkušenost a mé doporučení. Dva dny útrpného hledání napříč reklamními agenturami mě přivedlo až sem, kde mé původní idee byly zkritizovány a přepracovány a jiné uchopeny a rozšířeny, abychom nakonec došli k ideálnímu řešení. Jsem velmi spokojen a skutečně se těším na další pokračování naší spolupráce.


Jan Hamr

Profi FP, Praha

Na spolupráci s panem Chlebusem hodnotím kladně zejména jeho ochotu a schopnost zapracovat do svého návrhu všechny mé požadavky. Již v době zadávání práce se snažil osobně pochopit, co má výsledek práce zobrazovat a vyjadřovat. Nechal si vždy vysvětlit i důvod nejrůznějších připomínek a pečlivě je zapracoval. Výsledek práce byl pak skutečně vytvořen na míru požadavkům. Jsem velice spokojen.


Martin Jelič

FREGIS, Tábor

Než jsme poprvé využili Jiřího služeb, hledali jsme grafického designéra pro naší novou firemní identitu. Oslovili jsme celou řadu designérů a shlédli spoustu jejich prací. Vizuální styly od Jiřího byly ale oproti ostatním naprosto prvotřídní. Také komunikace s Jiřím byla na úplně jiné úrovni. Takže jsme si ho najali. Nebyl levný, ale stálo to zato. Opakovaně jsme poté svěřili jeho služby několika našim klientům a vždy odevzdal vynikající výsledky. Rádi s Jiřím spolupracujeme a neznáme lepšího designéra jednotných vizuálních stylů.


Anna Krutová

Režisérka, Brno

Jirka dokáže zadání klienta poslouchat a přinést řešení, které je přesně podle představ, ale zároveň v duchu doby. Jeho předností je preciznost a smysl pro detail. Typografie a její pravidla jsou Jirkovým koníčkem. To vás může při spolupráci mírně vytáčet, ale rozhodně se pak díky tomu můžete chlubit profesionálním vizuálem. A proto mu příště napíšu znovu...


Daniel Cieslar

Dokořán, Karviná

S Jirkou spolupracuji téměř 10 let a již od počátku mě fascinoval svým citem i zásadovostí. Je silnou osobností, která ví, co dělá. Má jasnou představu a umí o ní diskutovat. Za svou prací si stojí a nemá rád polovičaté realizace. Snad i proto jsem se od Jiřího často dočkal nečekaných „třešniček na dortu“, které přinesl se svou invencí a energií. Spolupráci s tímto designérem mohu jen doporučit. Váš produkt bude podpořen zřejmým wow-efektem.


Luboš Smutný

AGROSOFT, Tábor

Pan Chlebus mne mile překvapil velkým zájmem proniknout do „tajů“ naší výroby. Díky tomu citlivě přepracoval a modernizoval vizuální charakter naší společnosti. Naše logo, barvy, písmo, symboly a ilustrace mají nyní jednotný charakter a spojitost. Toto považuji za velkou profesionalitu a umění.

 
 

Potřebuje vaše značka taky vypadat lépe? Napište mi →

Pracuji na volné noze.
Kancelář mám v Ostravě.